• 2-regionlager

  • 2-herrlaget

  • 2-smdam2

  • 2-lager

  • 2-smherr

  • 2-damlaget3

  • 2-smherr2

VI LYCKAS GENOM LAGET! – Läs mer här!

Pingisskola ons 17.30–18.30

Läs mer här!

Eslövs Internationella 2014 den 27–29 December

Resultaten finns här!

aktivspa40  Aktiv Motion i nytt samarbete med Eslövs AI BTK! Läs mer här.

Eslövs Tobak & Spel

Nyheter:

03Mar

SM i Falkenberg

0 Kommentarer
I helgen har det varit SM uppe i Falkenberg. Eslöv åkte med en stor trupp med deltagare i de flesta…... Läs mer →
27Feb

Div 4

0 Kommentarer
Div 4-laget tog igår emot jumbon Kristianstad 1. I Eslövs lag spelade Tim Malmström, Oscar Lindgren, David Andersson och Thomas…... Läs mer →
27Feb

Seriefinal i div 5

0 Kommentarer
Efter spelledigt vecka 7 och 8 var det i veckan återigen dags för match i div 5. Laget åkte ner…... Läs mer →
25Feb

Eslöv-Warta

0 Kommentarer
Igår kväll hade vi Warta på besök i den 15:de omgången av pingisligan, ett Warta som inte alls gått bra…... Läs mer →
24Feb

Safirs Internationella

0 Kommentarer
Safirs Internationella Under Sportlovet så har det spelats Safirs Internationella uppe i Örebro. Här fanns många Eslövsspelare med, vi börjar…... Läs mer →

Fler nyheter här!

Elitlagens matcher:

  1. SUIF Ungdom – Eslövs BTK

    lördag 7 mars kl 15:00
  2. Eslövs PK-Skurups BTK Damernas Elitserie

    lördag 7 mars kl 16:00 - 19:00
  3. Ängby SK – Eslövs BTK, Superettan

    söndag 8 mars kl 11:00
  4. Malmö IF-Eslövs PK Damernas Elitserie

    söndag 8 mars kl 11:00 - 14:00
  5. Eslövs AI BTK – Falkenbergs BTK, Pingisligan Herrar

    torsdag 12 mars kl 08:00 - 17:00
  6. Eslövs BTK – Munkedals BTK, Superettan

    lördag 14 mars kl 08:00 - 17:00
  7. Damernas Elitserie Eslöv-Ängby

    lördag 14 mars kl 15:00 - 18:00
  8. Eslövs BTK – Partille PK, Superettan

    söndag 15 mars kl 11:00
  9. Damernas Elitserie Eslövs PK-Team Mälarenergi

    söndag 15 mars kl 11:00 - 14:00
  10. Spårvägens BTK – Eslövs AI BTK, Pingisligan Herrar

    tisdag 31 mars kl 18:30

Kommande tävlingar:

  1. Bjärnums träffen

    lördag 7 mars - söndag 8 mars
  2. Lag-SM , ungdom

    lördag 28 mars - söndag 29 mars
  3. Skurups sparbanksloopen

    lördag 28 mars kl 08:00 - söndag 29 mars kl 17:00
  4. Påskaspelen

    lördag 4 april - söndag 5 april
  5. Karlshamnspelen

    lördag 11 april - söndag 12 april
Till sidans topp